Youtube’dan Para Kazanma Yöntemleri

0
74

İnternetten para kazanmak isteyenlerin ilk düşündüğü yol youtuber olup içerik üretmek oluyor. Haklılar da, gelişen bu sektörde kendi çalıştığınız maaşlı işinizden kat be kat fazla kazanmanız mümkün.

Peki nasıl youtube kanalı açabilirim ve nasıl içerik üretip kanalımı büyütebilirim diyenler Bu Yazımızı okuyup fikir edinebilirler.

Bildiğiniz gibi içerik üretip bu işten para kazanmaya başlayan yüzlerce insan var. İçerikler başına düşen ücretler ülkemizde az olmasına rağmen yine de hatrı sayılır bir kazanç elde etmeniz mümkün.

Youtube’nin yeni getirdiği bazı kurallar gereği 10.000 izlenmeyi geçen youtuberlar para kazanmaya başlayabiliyor. Tabi ki sadece para kazanma yöntemi olarak Adsense kullanılmıyor. Yazının devamında bahsedeceğim.

1. Youtube üzerinden ürün satın.

Videolar çok güzel bir pazarlama yöntemidir. Kendi ürününüz veya anlaşmalı olduğunuz bir şirketin ürünlerini orda pazarlayıp kazancınızı arttırabilirsiniz. Ürün satarken kullanımını, nasıl çalıştığını vs gibi konulardan bahsederseniz insanların kafasındaki soru işareti kalkıp sizden o ürünü almak isteyecektir.

2. Satış ortaklığı yapın.

Ülkemizde pek fazla kullanılmayan Affiliate marketing yani satış ortaklığı yapılan bir uygulama mevcut. Örneğin; kullandığınız ekipmanların veya makyaj kanalı gibi bir kanal sahibiyseniz makyaj ürünlerinin linkini açıklamaya bırakıp insanların satın almasını sağlarsanız %10-%15 arası bir kar elde etmekte.

Bu iş için genellikle Amazon kullanılır ancak Clickbank gibi farklı alternatifler de mevcut.

3. İnternet dizisi çekin

Televizyonun rafa kaldırılıp hayatın mobil cihazlardan yönetildiği bu devirde internet dizisi çekmek bana bu zamana kadar hep mantıklı gelmiştir. Birçok örneği bulunan internet dizilerinden oldukça yüksek karlar elde edilmekte. İlerleyen zamanlarda sponsorların da gelmesiyle kendinizi daha da geliştirip popüler bir internet dizisinin sahibi hatta yönetmeni olabilirsiniz.

4. Sponsor

Sponsorlar içerik üreticilerinin her şeyidir. Kanalınızın konusuna göre belirli bir zaman sonra bazı şirketler siz ulaşıp sponsorlu reklam vermek isteyecek. İşte bu noktada fiyat belirlemek size kalıyor.

5. Kendi markanızı yaratın.

Eğer bir işletme sahibiyseniz ve bu işletmenizi youtube aracılığıyla tanıtmayı düşünüyorsanız doğru yoldasınız. Örneğin Gaziantepte küçük bir tost dükkanı işleten tostçu erol zamanla youtube da fenomenleşip işletini kat be kat arttırdı. Hatta yeni şubeler açmaya başladı. Eğer ki sizin de bir işletmeniz varsa ve bu şekilde yükselmeyi hedefliyorsanız doğru yoldasınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
27/5000 Lütfen isminizi buraya giriniz