Online Para Kazanmanın 7 Yolu

0
143

Anketleri çevrimiçi olarak tamamlayın.

Bazı siteler, insanlara ürünler ve hizmetler hakkındaki görüşlerini düşüncelerini paylaşmaları, mobil uygulamaları kendilerinin test etmelerini veya pazar araştırmasına katılmaları için para verirler. Bu siteler çok fazla kazandırmıyor olsa da, sürekli katılmak size kısa sürede para kazanmanıza yardımcı olabilir.

Arama motorlarını değerlendirin.

Arama motoru değerlendirenler genellikle hataları ve hataları bulmak için genel olarak kullanılan arama motorlarını inceler. Çok fazla kazanma şansınız yok ama bu işi boş zamanlarınızda evinizde konforlu bir şekilde yapabilirsiniz.

Bir blog kurun

Yazmayı seviyorsanız ve belirli bir konuyla ilgili bilgi sahibi iseniz, düşük maliyetli ek iş olarak cebinizden az para harcayarak para kazanmanız için harika bir yol. Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir alan adı bulmak. Bazı sitelerden sitenizi kurarken ücretsiz tema sahibi olabilirsiniz. Örneğin WordPress ve Wix gibi sitelerden yazılım bilginiz olmadan dakikalar içinde kendi blog sitenizi açabilirsiniz.

Serbest yazar veya editör ol.

Hikaye anlatma tutkunuz varsa veya yazı düzenleme konusunda bir geçmişiniz varsa serbest yazar veya düzenleyici olmak tam size göre. Hali hazırda mevcut işleri bulmak için UpWork.com ve Problogger.net platformlarına göz atabilirsiniz.

Satış ortaklığı yapın

Satış Ortaklığı

Sosyal medyada aktif olup büyük takipçi kitlesine sahipseniz, bu avantajınızı kapsamlı bir kuruluş ile anlaşıp hızlı bir şekilde nakite çevirebilme imkanına sahipsiniz. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler olan bu sektör yüksek takipçili fenomenlere gelir kaynağı oluşturuyor. Bu konuyu gelecek yazılarımızda sizlere daha detaylı anlatıp sosyal medyada nasıl popüler olunup para kazanılır konusunu bir sosyal medya uzmanı ile sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız.

Etki alanı adları satın alın ve satın.

Alan Adı

Şimdiye kadar keşfedilmemiş etkili alanı adları bulma konusunda kendinize güveniyorsanız, alan adları alıp yeniden satarak bir miktar para kazanma şansı doğuyor. Yeni yapılan bir evi alıp isteyen kişiye sonradan kar karşılığı satmak gibi düşünün. Alan adlarını Natro ve Godaddy gibi sitelerden kolayca alabilirsiniz.

YouTube’da para kazanın.

Youtube para kazanma

Bir konu ile ilgileniyorsanız ve ilginizi çeken konudan para kazanmak istiyorsanız, şirketlere bağlı ürünler pazarlamak, kendiniz oluşturduğunuz ürünleri satarak reklam geliri elde edebilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı yazımızda buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
27/5000 Lütfen isminizi buraya giriniz