KYK burs ve kredi paraları ne zaman ödenecek?

0
21
Yüksek Öğrenim

Yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla verilen burs ve öğrenim kredisi için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Sonuçların açıklanmasının ardından bu kez de burs ve kredi paralarının hesaplara ne zaman yatacağı araştırılıyor. İşte, öğrencilerin sorguladığı ‘Burslar ne zaman yatacak? ve ‘KYK ne zaman yatacak?’

PARALAR NE ZAMAN ÖDENECEK? 

2019’da KYK’dan burs ve kredi kazanan öğrencilerin bu haktan yararlanabilmesi için e-Devlet üzerinden taahhütnameyi onaylaması gerekiyor. Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin en geç 19 Kasım saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor. (Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamamaktadır.)

İKİ AYLIK ÖDEME 

Taahhütnamesini onaylayan öğrencilere kasım ayı sonunda ekim ve kasım olmak üzere iki aylık ödeme yapılacak.

2019 yılında geçerli olan tutarlar lisans öğrencileri için aylık 500 lira, yüksek lisans öğrencileri için 1000 lira, doktora öğrencileri için ise 1500 lira.

Burs/kredi miktarı ocak ayından itibaren lisansta aylık 550 lira, yüksek lisansta 1100 lira, doktorada da 1650 lira olarak ödenecek.

ÖDEMELER NEREDEN YAPILACAK? 

Ziraat Bankası KYK kredi/burs hesabınıza ait Bankkart Genç’inizi teslim alacağınız tarihleri ve Şubeyi/Hizmet Noktasını T.C. Kimlik numaranız ile sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

KYK kredi/burs hesabınız taahhütname onayından sonra açılacaktır. Bununla birlikte taahhütname onayından sonra Harçlık Avans ve Kredi Kartı başvurularınız değerlendirilecek olup sonuca ilişkin tarafınıza bilgi verilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
27/5000 Lütfen isminizi buraya giriniz