Kriz Dönemlerinde Yapılacak İş Fikirleri

0
199

Ekonomik kriz genelde insanların işsiz kaldığı, para kazanmanın zorlaştığı ve paranın değersizleştiği zamanlar olarak bilinir. Bir çok insan bu dönemde işlerinden ayrılıp işletmelerini kapatıyor. Herkesin de söylediği gibi Krizi Fırsata Çevirme mevsuzu tam olarak burada devreye giriyor.

Krizde iş imkanlarının azaldığı bu noktada siz de krizi fırsata çevirmelisiniz. Siz de bu dönemdeki yeni iş fikirlerini keşfedip bu yöntemlerle krizde zengin olma şansınızı arttırabilirsiniz.

Bu dönemde girişimcilik oldukça artar. İşsiz kalan insanlar kendi işlerini kurmak için adım atarlar. Bazı büyük firmalarının güç kaybetmesinden dolayı küçük işletmelere yeni imkanlar doğar. Bu dönemdeki masraflarınız kriz dönemi olduğu için daha düşük olacaktır.

Bu yazımızda size vereceğimiz 5 tavsiye ile kriz zamanında para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Üreticiden Alıp İhracat Yapmak

İhracat

Üretici bir firma ile görüşüp direk ilk elden aldığınız ürünler size oldukça karlı bir kazancın kapısını açacaktır. Aradaki aracılar olmadığı için maliyetleriniz düşecektir. Yurtdışına satılan her üründen döviz kazanacağınız için son dönemlerde bu sektör oldukça popüler hale gelmiştir. Uygun şartlarda satın aldığınız ürünlerden oldukça güzel paralar kazanmanız mümkün. Yurt dışına satışlarınız için bir nakliye firmasıyla görüşmenizi gerekli mevzuatları öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Krizde Freelance Çalışmak

Freelance Çalışmak

Kriz zamanı çoğu şirket personel masrafını düşürebilmek için freelance çalışanları tercih etmeye başladı. Bu yöntemle çalışan masrafı, ofis giderleri gibi konulardan tasarruf ediyorlar. Siz de belirli yeteneklerinizi kullanarak freelance işler bulabilir, kriz döneminde kendinize gelir kaynağı yaratabilirsiniz.

Eşyalarınızı Kiralamak

Bir çok insan işsiz kaldığında ve iş bulamadığında gündelik işlere bakmaktadır. Bu konuda sizi hiç uğraştırmayacak hatta bir çalışan kadar para kazanmanızı sağlayacak bir yöntem anlatacağım. Eğer ki eşyalarınızı kiralama konusu ilginizi çektiyse size bir kaç önerimiz var. Evinizin bir odasını kiraya vererek alcağınız aylık ücretle kendi masraflarınızı karşılamanız mümkün. Bu tarz oda kiralama sisteminden öğrenciler veya şehrinize yeni gelen çalışanlar faydalanmaktadır. Eğer girişimci bir insansanız bunu fırsata çevirmenizi öneririz.

Kullanmadığınız Eşyaları Satın

Evinizde kullanmadığınız eşyalar vardır elbet. Bunlar kalabalık yapacağına nakite çevirmeyi kim istemez ki? Burdan kazanacağınız para ile yaşamınızı sürdürebilir veya biriktirip ticari anlamda kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
27/5000 Lütfen isminizi buraya giriniz