Kosgeb Destekli 10 İş Fikri

0
111
Kosgeb hibe

Son yıllarda girişimcilerin maddi sıkıntılar çekmesiyle başvurduğu Kosgeb hibeleri adeta yeni iş kuracak girişimcilere hayat veriyor. Devlet destekli hibe ve kredi kullanarak çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bir çok örnek görüyoruz. Özellikle gençlere ve kadınlara sağladıkları avantajlar, bir çok insana cazip gelip, ticari kapıları açmasına sebep oluyor.

Bu yazımızda sizlere kosgeb destekli hibe alabileceğiniz 10 iş fikrinden bahsedeceğiz. Bu konularda bir iş planı hazırlayıp başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

  • Kuru Temizleme İşi; 

Son dönemlerde popülerleşen bu sektör size oldukça güzel paralar kazandırabilir. İlk açıldığınızda gereken malzemeleri almak için kredi çekebilir veya kosgeb desteklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca personel giderlerinizi de kosgeb sayesinde düşürebilirsiniz.

  • Teknoloji Ürünleri :

İnsansız hava araçları yani dronelar tasarlayıp bu konuda kosgebten destek alabilirsiniz. Sadece Drone değil, teknolojik herhangi bir üretim yapmanız güzel iş planı hazırlamanız sonrasında size olumlu dönüşler sağlayacakır.

  • Doğal Kozmetik Ürünleri :

Son dönemlerde kanserin yayılmasıyla birlikte kozmetik ürünlerinin satışında düşüşler meydana gelmeye başladı. Bu da bir çok girişimciyi doğal kozmetik ürünler üretmeye yönetti. Bu iş modeli ile siz de kosgeb desteklerinden faydalanabilirsiniz.

  • Bayilik almak :

Bir çok markanın bayiliğini satın alarak kosgeb hibelerinden yararlanabilme imkanınız mevcut. Gıda ve giyim sektörlerinden bayilikler satın alabilirsiniz.

  •  Mum imalatı :

Hediyelik mum üretimi son yıllarda oldukça iyi kazandırmaya başladı. Siz de bu sektörde bir iş planı hazırlayıp kosgeb yetkililerine başvurabilirsiniz.

  •  İthal edilen ürünleri üretmek:

Yurtdışından satın aldığımız fakat Türkiye’de üretimi yapılmayan yüzlerce ürün mevcut. Detaylı bir pazar araştırması yaptıktan sonra bu sektörde kosgeb hibelerinden yararlanmanız mümkün.

  • Robot Teknolojileri:

Gelecek yıllarda robotların insan gücünü azaltacağı ve bu sebeple seri üretimlerin hızlanacağı bilinmekte. Özellikle genç yaşta bu sektöre merak salan onlarca insan bulunmakta. Siz de fikirlerinizi bir proje haline getirip hem Kosgeb hem de Tübitaktan destek alabilirsiniz.

  • Mağaza Açmak:

Hayalinizdeki bir mağazayı veya bir butik dükkanını hayata geçirmenin tam sırası. Bu sektörde bir çok insan Kosgeb desteği kullanarak hayallerine ulaştığını görebiliriz.

  • Oto yıkama açmak:

Bu konuda size sadece işlek bir yerde dükkan bulmak kalıyor. Detaylı yazımız için BURAYA tıklayabilirsiniz.

  • Fırın açmak : 

Fırın açmak için kosgeb kredilerinden yararlanmanız mümkün. Daha detalı bilgi için kosgeb danışmanlarına danışmanızda fayda var. Fırın açmak istiyorsanız yazımıza BURAYA basarak ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
27/5000 Lütfen isminizi buraya giriniz