Düşük Sermayeli İş Fikirleri

0
84

Sizin için 5 adet Sermayesiz İş Fikri listeledik. Öncelikli olarak size uygun olanı seçmeniz ve bu konuda kendinizi yeterli gördüğünüzde girmenizi tavsiye ederiz. Kendi becerilerinizi ve yeteneklerinizi göz önüne alarak seçmeniz sizi rakiplerinizden bir adım öne geçirecektir.

Bu işe başlamadan önce bir iş planı oluşturup önünüzdeki aylar için hedeflerinizi belirlemek gerekir. Ve başlangıçta başarısız olmak hiçbir girişimciyi korkutmamalı.

1-  Kahve dükkanı açmak

Kahve sektörünün bir hayli ilerlediği bu yıllarda küçük şirin bir kahve dükkanı açmak sizin için karlı olacaktır. Eğer bir kahve dükkanı açmak istiyorsanız bunun için hazırlamanız gereken belgeler var. Bir diğer yöntem de seyyar olarak kahve satışı yapmak. Sabahları işlek caddelerde seyyar kahve satarak kendinize gelir kaynağı yaratabilirsiniz.

2- Evde yemek yapmak

Küçük işletmeler veya organizasyonlar için evde yemek, pasta, börek ve pizza yapıp satmanız mümkün. Son dönemlerde oldukça popülerleşen evde yemek yapma fikri özellikle ev hanımlarının kurtarıcısı oluyor. Bu işle aylık ortalama yaptığınız işe bağlı olarak 1500-2000 TL arası kazanç sağlayabilirsiniz.

3- Dropshipping

Özellikle son dönemlerde popülerleşen bu Dropshipping yöntemi yurt içi veya yurt dışında size stoksuz E- Ticaret yapma imkanı sağlıyor. Dolar kazanma şansınız olan bu sistemde bir mağazaya satış yapan bir satıcının ürünlerini yerleştirip onun ürünlerini satmak ve aradan komisyonunuzu almanızı sağlayan bir sistemdir. Ürünlere para harcamadan, stok yapmadan satış yapıp ay sonunda 200-300$ arası gelir elde edebilirsiniz. Bu sitemin eğitimini satma bahanesiyle dolandırılan bir çok insan mevcut dikkat etmekte fayda var.

4- Kurye olmak

Bulunduğunuz semtte bir elektrikli motorsikletle insanların size ulaşmasını sağlayıp market alışverişini vs evine kadar getirtmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle yaşlılar için bulunmaz bir nimet olacaktır. Aylık ortalama 1500-2000 TL arası bir gelir elde edebilirsiniz.

5- Sokak satıcısı

Sokakta ufak bir pilav arabasıyla veya fast food yapabileceğiniz bir modelle sokakta satış yapabilirsiniz. Özellikle gece saatlerinde sokakta pilav yemek isteyen çok olacaktır. Ek iş olarak geceleri veya tam zamanlı olarak yapılabilecek bir iş modeli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
27/5000 Lütfen isminizi buraya giriniz