Dolar kazanma yolları nelerdir? 2019

0
140

Teknoloji son hızla ilerlerken insanların online yoldan dolar kazanma konusunu merak ettiğini görüyoruz. Kimisi bir E-ticaret platformuyla para kazanmak isterken kimisi de bir blog açıp reklamlardan para kaznmanın peşinde. Peki bu kadar kolay mı internetten para kazanmak?

Aslında o kadar kolay. Kendinize bir yol haritası çıkarıp ilerlemeniz bu yolda atacağınız en önemli adım olacaktır. Plansız yola çıkıp kaybolmaktansa, plan yapıp doğru adımlarla yürümeniz her zaman daha kazançlı çıkaracaktır.

Dropshipping ile ilgili her şey

Dropshipping son yıllarda çok popülerleşmeye başlayan bir yöntem olarak hayatımıza girdi. Dünyada binlerce insan bu işi yaparak para kazanıyor. Eğer bir ek gelir arıyorsanız veya sürekli bir gelir haline getirmek istiyorsanız bu yöntem tam size göre.

Bu sistemin mantığına aslında aracılık veya komisyonculuk diyebiliriz. Başkasının ürününü müşteriye satarak araya koyduğunuz kar marjını kendinize alıp ürüne ait parayı satıcıya gönderiyorsunuz. Müşterinin adresini satıcıya veriyorsunuz ve satıcı da müşterinin adresine kargolama yapıyor. Böyle sürekli devam eden bir döngü haline geliyor.

Stoksuz E-ticaret de denilebilen bu yöntemde zarar etme şansınız yok denilecek kadar az. Ürünün maliyeti, depolaması, kargo gönderimi gibi konularla uğraşmadığınız için zamandan ve paradan tasarruf ediyor, üründen alacağınız paranın keyfini çıkartabiliyorsunuz.

Yalnız dikkat etmeniz gereken bazı insanlar var. Bunlar eğitim satma amacıyla sizi dolandırmaya çalışabilir. Tabi ki hepsi öyle demiyorum, piyasada kaliteli eğitim satıp size bu işi öğretecek insanlarda var.

Bilmeniz gereken bir diğer konu da bu iş ne kadar düşük riskli görünse de sizin bu riski sürekli minimum seviyede tutmanız gerekmekte. Unutmayın ki hiçbir iş sizi kısa yoldan zengin etmez. Aksine bu iş için zamanınızı ayırıp doğru ürünleri bulmanız gerekmekte ve çaba göstermekten kaçınmamalısınız.

Dropshipping yapılacak en mantıklı platform Amazon dur. Bir çok insanın yaptığı bu sistem oldukça mantıklı bir sistem olarak gözüküyor. Amerika amazondan aldığınız bir ürünü Kanada amazonda sergiliyorsunuz. Bunun neresi mantıklı dediğinizi duyar gibiyim. Size şöyle açıklayayım; Amerikada 2 milyonu aşkın bir ürün çeşiti varken, Kanada amazonda yaklaşık 500 bin ürün çeşiti bulunmakta. Siz bu ürünleri tespit edip kanadadaki mağazanıza koyarsanız oradaki kullanıcıların sizi tercih etmesi olağandır.

Araştırmalarım sonucu Amazondaki satıcıların %20 sini dropshipping yapan insanlar oluşturuyor. Yani amazon bu yönteme karşı çıkmıyor aksine seviyor diyebiliriz. Son zamanlarda amazonun sahibi Jeff Bezos bir ropörtajında depolarında %30 oranında küçülmeye gittiğini ifade etmişti. Bu da demek oluyor ki stoklu E-ticaretin yanında dropshipping yöntemine desteğinin artacağını anlamak mümkün.

Bu fikri ana işiniz yerine bir ek gelir olarak yapmanız daha uygun olur. Çünkü bu iş modeli size yüksek gelirler getireceğini düşündürse de bu işten birkaç bin doların üstünde kazanan insan sayısı çok azdır.

Her işte var olduğu gibi bu işte de bazı riskler bulunmaktadır. Size bu riskleri göz önüne alıp bu işe girmenizi öneririm.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
27/5000 Lütfen isminizi buraya giriniz